11 Mart 2012 Pazar

Misina Balık Restaurant - Fenerbahçe/İstanbul

http://www.misinabalik.com/

Dört kişilik masada 6-7 kişi oturmak ister misiniz?

Dünyanın en iyi balık restoranı da olsa, 100 kişilik mekana 200 kişi bulunması hoş değil. Üst üste, tavuk kümesi gibi oturmayı seviyorsanız, koşun! Koro halinde yüksek sesle konuşan 200 kişi. Birbirini duyamayan, bağırıyor da bağırıyor.

İlk kez gittik. Kaz yemeklerini merak ettiğimiz için. Kaz yemekleri menüsü 65 lira dediler rezervasyon yaptırırken telefonda. Hesap gelince işin rengi değişti; Adam başı 3 lira kuver, % 10’da garsoniye eklenince oldu 75 lira. Bir “tek rakı” 9 lira. Bir küçük şarabın en ucuzu da 35 lira.

Mutfak ve servis başarılı. Tekrar gider miyim? O kalabalık yere, hayır. Dediğim gibi dünyanın en iyi balığını, mezesini de yapsa bir yere kadar.

Kaz yemekleri menüsü ise şöyle; Bir dilim kars gravyeri, bir lokma kaz etli, peynir ve maydanozlu paçanga böreği, bir lokma kaz tandır (gereksiz), bir kaşık kaz etli mantı (gereksiz), birer porsiyon pilav üstü kaz eti. Doyurucu mu? Evet. Gerek var mı? İki kişiye bir menü yeter.

Balık ve deniz ürünleriyle yaptıkları meze ve ara sıcaklar ilgi çekici. Denenmesi önerilir. Başka yerde pek az bulunan şeyler. 10/Mart/2012

Hiç yorum yok: