25 Mart 2008 Salı

Karadeniz Balıkçısı

İstanbul, Küçükyalı'da içkisiz balık lokanta sayısı son yıllarda giderek çoğaldı. Bunların hemen hepsini değişik zamanlarda bir kaç kez dendik ama içlerinde her yönüyle bizi mutlu eden yalnızca bir tanesi var. Karadeniz Balıkçısı.

Küçükyalı çarşısının girişinde sırtınızı tren yoluna döndüğünüzde soldaki ilk binanın köşesi. Tam karşı köşesinde Tansaş var. Alt katı balık satıcısı ve hemen solunda restoranın girişi bulunuyor. Üst katta da çok fazla büyük sayılmayacak bir salonu var.

Her yönden sözünü kullanmamın nedeni, lezzet, kalite, fiyat, servis vd. konularının tümünde ödediğinizin karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz. Hemen belitmeliyim ki porsiyonlar alıştığınız sıradan ölçülerin üzerinde. Onun için ısmarlarken dikkatli olun. Farklı lezzetleri denemek istiyorsanız yarım porsiyon isteyin. Fiyatlar da aynı oranda ölçülü.

Gelelim en önemli tarafına. Tüm çeşitler en iyi biçimde hazırlanıp pişirilerek önünüze getiriliyor. Yani lezzet ve doyum açısından da mutlu ayrılacaksınız. Sonuç olarak bizim gibi yeniden balık yemek istediğinizde Karadeniz Balıkçısı'nı tercih edeceksiniz.

Hiç yorum yok: