18 Aralık 2011 Pazar

Yalova Termal Otel


Devletin işlettiği otelde konaklanır mı? böyle işletilecekse hayır! Ödenen paraya değmez.

Seçtiğimiz standart oda oldukça küçük. Havuz manzarası güzel, bir de balkonu var. 

Oda zemini halı ile kaplı. Halı leke dolu. Arap ülkelerinden gelen müşterilere mal ediyorlar. 

Banyodaki duş teknesi istikrarlı olarak sızdırıyor. Kanatlı banyo kapısında tutamak yok. klima çalıştığı halde hava üflemiyor, hele sıcak hava hiç üflemiyor.

Gerek termal otel altındaki havuz ve banyo bölümleri, gerekse bitişiğindeki kurşunlu kaplıca, bir kaplıcadan beklendiği gibi sıcak değil. Sauna, havuz veya banyodan çıkıldığı anda üşüyoruz. Açık pencereler, kapılar ile ortamın sıcak tutulması hedeflenmiyor gibi.

Otel lobisindeki tv salonunda personelin oturarak tv izlediğini görüyoruz. bize yer kalmamış, oturmak istesek, kanalı değiştirmelerini istesek acaba ne derler?

Kişi başı 25 lira ödediğimiz akşam yemeği vasat. Ana yemek olarak verilen eti kesmekte zorlanıyor dişlerimiz.

Sabah erken termal otel altındaki havuzu denemek istiyoruz. Duvarda 34 derece gibi bir ısı belirtilmiş. Ayağımızı sokunca hemen çekiyoruz. Herhalde 80 dereceden fazla. Zamanı olan biri ayağı haşlandığı için otel yönetimini mahkemeye verip tazminat elde edebilir. o saatte o katta bir personel bulup konuşamıyoruz.

Termal otel olduğu için fiyatlar yüksek ama bunun karşılığını beklemek doğru olmaz.

Bakanlık personeli olmanın verdiği bir hava hakim görevlilerde, ya da biz öyle hissediyoruz. Restoranda hevesli olmayan bir servis yaklaşımı hakim. Resepsiyon için bu söylenemez, yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. 

Hiç yorum yok: